Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem

Klientov, ktorí majú kúpený zájazd v letných mesiacoch prosíme, aby si prečítali informácie v našom magazíne. Zdržte sa, prosím, volania na naše call centrum, kde vybavujeme urgentné prípady. Ďakujeme za pochopenie.

Viac informácií

Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vaša ponuka zájazdov od agentúry Invia.sk

Hotel Privátní apartmány Les Menuires

Francúzsko, Méribel / Mottaret

Garancia najnižšej ceny: nakúpite u nás za rovnaké ceny ako v cestovnej kancelárii.

Recenzia hotela Privátní apartmány Les Menuires - Méribel / Mottaret, Francúzsko

1. najlepšie hodnotený z 109 hotelov v Méribel / Mottaret

Celkové hodnotenie hotela

Najvyššie hodnotenie hotela

prvni řidič velmi ochotný a příjemný druhy plnil dobře povinosti. Zobraziť celú recenziu

Hana Meindlova, 20.03.2006

Najužitočnejšie hodnotenie hotela

prvni řidič velmi ochotný a příjemný druhy plnil dobře povinosti. Zobraziť celú recenziu

Hana Meindlova, 20.03.2006

Všetky recenzie hotela

Boli ste na dovolenke v tomto hoteli? Napíšte svoju recenziu

Celkom: 9,3

 • 8,7 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

Karel Jeschke, 14.02.2008, Dátum pobytu: 27.1. - 18.1.2008
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Méribel / Mottaret, Hotel: Privátní apartmány Les Menuires

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: prvni řidič velmi ochotný a příjemný druhy plnil dobře povinosti.

Úvodné zhrnutie
prvni řidič velmi ochotný a příjemný druhy plnil dobře povinosti. Zobraziť celú recenziu

Hana Meindlova, 20.03.2006, Dátum pobytu: 10.3. - 19.3.2006
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Méribel / Mottaret, Hotel: Privátní apartmány Les Menuires

Bola táto recenzia užitočná? Áno (6) Nie (0)

Oblasť a mapa: Méribel / Mottaret, Francúzsko

Počasie

Najlepší čas na dovolenku

Dobrý Najlepší

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Podnebie

Základným rysom podnebia Francúzska je vzrastajúca teplota od severu smerom k juhu. S miernejším podnebím sa môžeme stretnúť hlavne v severných a západných častiach, čo samozrejme zahrňuje i hlavné mesto. Na východe a juhu (predovšetkým v Centrálnom masíve) sa podnebie viac približuje kontinentálnemu typu, čo znamená nutnosť počítať s teplejšími rokmi a trošku chladnejším zimami, čo ale pre lyžiarov nepredstavuje žiadny problém. Ale pozor, oplatí sa dať na rady meterológov a predovšetkým v zime neriskovať snehové víchrice, ktoré môžu byť nebezpečné. Pokiaľ si teda hodláte vo Francúzsku zalyžovať, vždy sa vyplatí zistiť si dopredu, ako vyhliadky na počasie vás čakajú. A konečne oblasti na juhu by sme mohli označiť ako subtropické, pre ktoré sú charakteristické mierne daždivé zimy a suché, horúce letá, ktoré sú pre prímorskú turistiku ako stvorené. Typickým úkazom v zime je chladný prudký vietor z hôr, nazývaný mistrát.

Najväčší úhrn zrážok spadne na území Francúzska behom zimných a jarných mesiacov, hlavne v období od januára do apríla. Naopak na najsuchšie počasie narazíme na podzim, najmä v auguste a septembri.
Počasie v Paríži sa dalo po všetkých stránkach nazvať ako vyhovujúce. Málokedy sa stretneme s ozajstnými teplami, v zime je sneh v hlavnom meste skôr raritou a taktiež jar prichádza pomaly, uvolnene, takmer až v apríli.
Priemerné teploty v Paríži sú v zime približne 3,6 °C a v júni 19,3 °C . Najteplejšími mesiacmi sú pochopiteľne júl a august.

Rozhodne je nutné sa spomenúť, že klíma sa mení podľa jednotlivých regiónov, kde je ovplyvňované mnohými faktormi, ako vzdialenosť od mora, nadmorská výška, typ porastu atd. Pokiaľ sa rozhodujete, v ktorej francúzskej destinácii stráviť vašu dovolenku, doporučuje sa z hľadiska počasia najskôr Bretaň, kde je šanca na príjemné slnečné počasie najvyššie. Teploty avšak nemusia byť zas až tak vysoké ako napríklad na Azurovom pobreží.