Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem

Vaša ponuka zájazdov od agentúry Invia.sk

Hotel Ellington

Francúzsko, Nice

Garancia najnižšej ceny: nakúpite u nás za rovnaké ceny ako v cestovnej kancelárii.

Recenzia hotela Ellington - Nice, Francúzsko

7. najlepšie hodnotený z 94 hotelov v Nice

Celkové hodnotenie hotela

Najvyššie hodnotenie hotela

7,6

Pěkné prostředí i hotel. Milý personál a celkem bohatá snídaně (švédské stoly). Pokoj Deluxe čistý, ale docela malý (neumím si představit velikost pokoje nižší kategorie). Hotel blízko centra i... Zobraziť celú recenziu

Anonym, 18.06.2015

Najužitočnejšie hodnotenie hotela

7,6

Pěkné prostředí i hotel. Milý personál a celkem bohatá snídaně (švédské stoly). Pokoj Deluxe čistý, ale docela malý (neumím si představit velikost pokoje nižší kategorie). Hotel blízko centra i... Zobraziť celú recenziu

Anonym, 18.06.2015

Všetky recenzie hotela

Boli ste na dovolenke v tomto hoteli? Napíšte svoju recenziu

Celkom: 7,6 Pěkné prostředí i hotel. Milý personál a celkem bohatá snídaně (švédské stoly). Pokoj Deluxe čistý, ale docela malý (neumím si představit...

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkné prostředí i hotel. Milý personál a celkem bohatá snídaně (švédské stoly). Pokoj Deluxe čistý, ale docela malý (neumím si představit velikost pokoje nižší kategorie). Hotel blízko centra i pohodlně v docházkové vzdálenosti od pláže. Čtyřproudová silnice s velkým provozem v blízkosti pláže, což kazilo dojem. Pláž oblázková, moře blankytně modré a vypadalo čistě (posuzuji jen z pohledu od břehu, protože koupání v červnu bylo jen pro otužilé). Stravování v restauracích dražší (my platili cca 60-100 Eur / 2 osoby). Doprava z/na letiště pohodlně autobusem + pěšky do/z hotelu. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 18.06.2015, Dátum pobytu: 12.6. - 15.6.2015
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Nice, Hotel: Ellington

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Oblasť a mapa: Nice, Francúzsko

Počasie

Najlepší čas na dovolenku

Dobrý Najlepší

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Podnebie

Základným rysom podnebia Francúzska je vzrastajúca teplota od severu smerom k juhu. S miernejším podnebím sa môžeme stretnúť hlavne v severných a západných častiach, čo samozrejme zahrňuje i hlavné mesto. Na východe a juhu (predovšetkým v Centrálnom masíve) sa podnebie viac približuje kontinentálnemu typu, čo znamená nutnosť počítať s teplejšími rokmi a trošku chladnejším zimami, čo ale pre lyžiarov nepredstavuje žiadny problém. Ale pozor, oplatí sa dať na rady meterológov a predovšetkým v zime neriskovať snehové víchrice, ktoré môžu byť nebezpečné. Pokiaľ si teda hodláte vo Francúzsku zalyžovať, vždy sa vyplatí zistiť si dopredu, ako vyhliadky na počasie vás čakajú. A konečne oblasti na juhu by sme mohli označiť ako subtropické, pre ktoré sú charakteristické mierne daždivé zimy a suché, horúce letá, ktoré sú pre prímorskú turistiku ako stvorené. Typickým úkazom v zime je chladný prudký vietor z hôr, nazývaný mistrát.

Najväčší úhrn zrážok spadne na území Francúzska behom zimných a jarných mesiacov, hlavne v období od januára do apríla. Naopak na najsuchšie počasie narazíme na podzim, najmä v auguste a septembri.
Počasie v Paríži sa dalo po všetkých stránkach nazvať ako vyhovujúce. Málokedy sa stretneme s ozajstnými teplami, v zime je sneh v hlavnom meste skôr raritou a taktiež jar prichádza pomaly, uvolnene, takmer až v apríli.
Priemerné teploty v Paríži sú v zime približne 3,6 °C a v júni 19,3 °C . Najteplejšími mesiacmi sú pochopiteľne júl a august.

Rozhodne je nutné sa spomenúť, že klíma sa mení podľa jednotlivých regiónov, kde je ovplyvňované mnohými faktormi, ako vzdialenosť od mora, nadmorská výška, typ porastu atd. Pokiaľ sa rozhodujete, v ktorej francúzskej destinácii stráviť vašu dovolenku, doporučuje sa z hľadiska počasia najskôr Bretaň, kde je šanca na príjemné slnečné počasie najvyššie. Teploty avšak nemusia byť zas až tak vysoké ako napríklad na Azurovom pobreží.

Potrebujete poradiť?

Časté otázky | volajte Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220