Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem

Klientov, ktorí majú kúpený zájazd v letných mesiacoch prosíme, aby si prečítali informácie v našom magazíne. Zdržte sa, prosím, volania na naše call centrum, kde vybavujeme urgentné prípady. Ďakujeme za pochopenie.

Viac informácií

Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vaša ponuka zájazdov od agentúry Invia.sk

Hotel Du Roi Rene

Francúzsko, Paríž, Paříž (Zobraziť na mape)

Ďalšie fotografie

Garancia najnižšej ceny: nakúpite u nás za rovnaké ceny ako v cestovnej kancelárii.

Recenzia hotela Du Roi Rene - Paríž, Francúzsko

109. najlepšie hodnotený z 1440 hotelov v Paríž

Celkové hodnotenie hotela

Najvyššie hodnotenie hotela

8

V Paříži se nám moc líbilo určitě to stojí za to se tam podívat , Zobraziť celú recenziu

Kristýna K., 11.09.2019

Najužitočnejšie hodnotenie hotela

6,3

Celkový dojem pozitivní, akorát když letíte do Paříže, tak bych očekával upozornění, že letiště Paris BVA je asi 80km busem (oproti CDG nebo ORL). Zobraziť celú recenziu

Petr M., 25.09.2019

Všetky recenzie hotela

Boli ste na dovolenke v tomto hoteli? Napíšte svoju recenziu

Celkom: 6,3 Celkový dojem pozitivní, akorát když letíte do Paříže, tak bych očekával upozornění, že letiště Paris BVA je asi 80km busem (oproti CDG...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem pozitivní, akorát když letíte do Paříže, tak bych očekával upozornění, že letiště Paris BVA je asi 80km busem (oproti CDG nebo ORL). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je 2* takže splnil to, co se od něj očekávalo. Na přespání zcela dostačující.

Strava
Snídaně v ceně nic moc. Káva, džus, bageta a výběr ze 7 marmelád....pokud neholdujete sladké snídaní, tak nic moc.

Petr M., 25.09.2019, Dátum pobytu: 20.9. - 22.9.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Du Roi Rene

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 V Paříži se nám moc líbilo určitě to stojí za to se tam podívat ,

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
V Paříži se nám moc líbilo určitě to stojí za to se tam podívat , Zobraziť celú recenziu

Kristýna K., 11.09.2019, Dátum pobytu: 6.9. - 8.9.2019
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Paríž, Hotel: Du Roi Rene

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Oblasť a mapa: Paríž, Francúzsko

Nahlásiť túto polohu ako neaktuálne?

áno nie

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Chyby v súradniciach hotela nám môžete nahlásiť.

Počasie

Najlepší čas na dovolenku

Dobrý Najlepší

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Podnebie

Základným rysom podnebia Francúzska je vzrastajúca teplota od severu smerom k juhu. S miernejším podnebím sa môžeme stretnúť hlavne v severných a západných častiach, čo samozrejme zahrňuje i hlavné mesto. Na východe a juhu (predovšetkým v Centrálnom masíve) sa podnebie viac približuje kontinentálnemu typu, čo znamená nutnosť počítať s teplejšími rokmi a trošku chladnejším zimami, čo ale pre lyžiarov nepredstavuje žiadny problém. Ale pozor, oplatí sa dať na rady meterológov a predovšetkým v zime neriskovať snehové víchrice, ktoré môžu byť nebezpečné. Pokiaľ si teda hodláte vo Francúzsku zalyžovať, vždy sa vyplatí zistiť si dopredu, ako vyhliadky na počasie vás čakajú. A konečne oblasti na juhu by sme mohli označiť ako subtropické, pre ktoré sú charakteristické mierne daždivé zimy a suché, horúce letá, ktoré sú pre prímorskú turistiku ako stvorené. Typickým úkazom v zime je chladný prudký vietor z hôr, nazývaný mistrát.

Najväčší úhrn zrážok spadne na území Francúzska behom zimných a jarných mesiacov, hlavne v období od januára do apríla. Naopak na najsuchšie počasie narazíme na podzim, najmä v auguste a septembri.
Počasie v Paríži sa dalo po všetkých stránkach nazvať ako vyhovujúce. Málokedy sa stretneme s ozajstnými teplami, v zime je sneh v hlavnom meste skôr raritou a taktiež jar prichádza pomaly, uvolnene, takmer až v apríli.
Priemerné teploty v Paríži sú v zime približne 3,6 °C a v júni 19,3 °C . Najteplejšími mesiacmi sú pochopiteľne júl a august.

Rozhodne je nutné sa spomenúť, že klíma sa mení podľa jednotlivých regiónov, kde je ovplyvňované mnohými faktormi, ako vzdialenosť od mora, nadmorská výška, typ porastu atd. Pokiaľ sa rozhodujete, v ktorej francúzskej destinácii stráviť vašu dovolenku, doporučuje sa z hľadiska počasia najskôr Bretaň, kde je šanca na príjemné slnečné počasie najvyššie. Teploty avšak nemusia byť zas až tak vysoké ako napríklad na Azurovom pobreží.